Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
ART Skwer Letni Festiwal Sztuki

Zapraszamy Nasielszczan oraz wszystkich chętnych do udziału w trzech spektaklach plenerowych, które zostaną zorganizowane w sierpniu na terenie skweru im. Jana Pawła II w Nasielsku.
Sztuki zostaną wystawione w ramach realizacji zadania pn. ART Skwer Letni Festiwal Sztuki. Dofinansowanie, w wysokości 50 tys. zł, na ten cel pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowgo, w ramach programu Teatr 2025 r.
Swoje umiejetności aktorski zaprezentują: 3 sierpnia Teatr HoM, który o godz. 17.00 wystawi sztuke pt. „Ukryte". i o godz. 20.30 spektakl „Don Kichot oraz 10 sierpnia Teatr AKT, który o godz. 20.30 wystawi „Płonące laski".
Opisy sztuk
Teatr HoM w dwóch odsłonach. Najpierw zaprezentuje się ze spektaklem „Ukryte". Widowisko wielopokoleniowe, baśniowa pantomima. „Ukryte” – to miejsce do którego ucieka człowiek przed nudą i frustracją dnia codziennego. Chłopiec w nim zamknięty, ma tam swoją kolekcję lalek. Jednak gdy nie patrzy, emocje które przyniósł do ich ukrytego, nakręcanego świata, rodzą ich własne małe błahostki, miłostki… i tragedie. Spektakl został uhonorowany na XLI Tyskich Spotkaniach Teatralnych wyróżnieniem za plastykę i ruch sceniczny.
W dalszej kolejności, Teatr HoM, tego samego dnia zaprezentuje plenerowe widowisko familijne pt. „Don Kichot". Spektakl stworzony na podstawie powieści Miguela Cervantesa. To monumentalne widowisko plenerowe oparte na klasycznych technikach teatru ulicznego – szczudlarze, gigantyczne machiny, ogień i interakcja z widzem. Reżyserem projektu, a także autorem scenografii jest założyciel Teatru HoM – Jakub Kabus. Jak dziś świat traktuje wyobcowanych marzycieli pokroju Don Kichota? Na jaki los może liczyć w patriarchalnej społeczności, bynajmniej nie będąca wzorem cnót niewieścich Dulcynea? Tego będzie można dowiedzieć się dzięki obejrzanej sztuce.
10 sieprnia podczas festiwalu wystąpi Teatr Akt ze spektaklem pt. „Płonące laski". Spektakl z przewrotnym tytułem, w zabawny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy. Przykład klasycznej sztuki ulicy, wartkiej akcji, bogatej w grę ognia, świateł i muzyki lat 60. Podobnie jak w większości spektakli, aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów, mimiki i tańca.
Uczestnictwo w wydarzeniu będzie bezpłatne.